PROGRAM CREEPYCONU

 • 1. Den - Pátek 21.9.


 • 2. Den - Sobota 22.9.


 • 3. Den - Neděle 23.9.


 • 19:30 - 20:00
  Krátké úvodní slovo organizátorů, hostů a zástupců vedení města Oslavany. Představíme vám, na co se můžete těšit, a také zodpovíme několik organizačních otázek.
  Kde?
  Hlavní sál

 • 20:00 - 21:00
  Přednáška zaměřena na život HPL a vývoj jeho díla. Kdo byli jeho soukmenovci a kdo jeho pokračovatelé? A jaké měl zdroje inspirace? Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn!
  Kde?
  Hlavní sál

 • 21:00 - 22:00
  Jen málokdo vytvořil ve čtenářově hlavě strach ve své nejčistší podobě tak jako Howard Phillips Lovecraft. Jeho vesmírná hrůza nás vtáhla do světa, v němž člověk v děsivém nekonečnu nic neznamená a pokud se pokusí nahlédnout a porozumět hrůzám za oponou reality, čeká jej smrt nebo šílenství. V této přednášce navážeme na předchozí program o Lovecraftově životě a díle, prozkoumáme to, s čím bojoval jako člověk i jako autor a jak jeho povídky ovlivnily a dodnes ovlivňují filmy, knihy i videohry.
  Kde?
  Hlavní sál

 • 22:00 - 24:00
  Každý den ve videích řešíme vesmírné objevy, sci-fi technologie a další blbosti, které považujeme za zajímavé. Jednou z těch, kterých jsme se zatím dotkli jen letmo, je strach. Proč se bojíme? Jak to, že má někdo vítr z duchů a jiný z bouřky? Co s naším tělem dělá pocit hrůzy a může nás něco skutečně vyděsit k smrti?
  Kde?
  Hlavní sál

 • 24:00 - 1:00
  Pojďte si vyslechnout několik strašidelných příběhů či zážítků na dobrou noc. Předčítat a vyprávět budou známí čeští creepypasteři. Průvodci večera Préza & Birke.
  Kde?
  Hlavní sál

 • 10:00 - 11:00
  Hororova beseda českého spisovatele Jana Opatřila s přednesem vybrané povídky a diskusí. Beseda je stylová, doplnena o hororové rekvizity a umělou krev. V závěru autogramiáda, cena knihy 150,-
  Kde?
  Hlavní sál

 • 11:00 - 12:00
  Téma Nanožka & Ponožek některé fascinuje, jiné irituje. Tak jako tak se jedná o tvorbu, o níž se mluví. Pojďme si společně rozebrat ty nejpravděpodobnější teorie, popovídejme si o tom, jaké to je stát "mezi domy" a podívejme se na nejnovější "zprávu ze sklepového podnoží".
  Kde?
  Hlavní sál

 • 13:00 - 15:30
  Tereza Bebarovi i Petr Burian propůjčili svůj hlas již desítkám postav. Přijďte si vyslechnout jejich zajímavé a mnohdy vtipné historky či si přijďte nechat zodpovědět svou otázku.
  Kde?
  Hlavní sál

 • 15:30 - 16:30
  Krev, duchové, šílenství, les, porucha, vražda. Tyhle slovíčka vystihují o čem naše knížka zhruba je. V knize najdete příběhy, kde o zvrácené opuštěné nebo plně funkční psychiatrické léčebny není nouze. Místa kde legendy jsou jen zapomenutá pravda, která se dere napovrch. Kde voodoo panenky tahají za nitky života a šílenství je normou (ne Batesovou bohužel)... Na naší přednášce vám o knize Šestero odkryjeme věci, které se k veřejnosti nikdy nedostaly. Sami autoři vám přečtou úryvky z jejich povídek, povíme si jak kniha vznikala od počáteční idei, přes náměty příběhů, první vskutku hrůzostrašné návrhy obálky, až k finálnímu Šesteru. Knihu kterou napsalo šest autorů, ve věku 14-17 let. Šestero bylo naším snem, po roce a půl práce jsme si ho splnili a teď máte šanci se přesvědčit, co skupinka lidí může dokázat. Stačí chtít a brodit se v kupě temnoty.
  Kde?
  Hlavní sál

 • 17:00 - 18:30
  Tom Hanks, Severus Snape, Tony Stark - všechny spojuje hlas Aleše Procházky. Zkušený herec s nezaměnitelným hlasem se s vámi rád podělí o nějakou tu historku či zodpoví vaši otázku. Stát... se může prakticky cokoliv.
  Kde?
  Hlavní sál

 • 19:30 - 20:30
  Na prednáške sa okrem iného dozvieš ako spoluvlastniť film, uvidíš svetovú premiéru traileru na chystaný mysteriózny horor Šepoty a tiež sa dozvieš informácie o pripravovanom psycho thrillery Price of Life.

 • 21:00 - 22:00
  Co se skrývá za mrazivými příběhy z internetových článků a videí? Jaký je jejich původ? Staly se skutečně? Jsou to městské legendy či snad dobře napsané creepypasty?
  Kde?
  Hlavní sál

 • 22:30 - 24:00
  Pojďme si s Wizzorym, Prézou, Birkem, Catamurlocem, Ewitch, Šárkou Art a možná i dalšími rozebrat pár záhad, které nám vrtají hlavou. Protože, co jiného dělat před tím, než se vydáme tmavou ulicí domů?
  Kde?
  Hlavní sál

 • 10:00 - 11:00
  Navštivte předpremiéru několika zajímavých videí a o několik dní dříve si tak vychutnejte nejnovější Pixelovo TOP5, společný projekt, který si pro vás připravili Ewitch a Birke, Šárčino tajemné video, nějakou tu creepypastu či rozebírání záhady.

 • 11:00 - 12:00
  Jistě vám neunikli série jako Paranormal Activity, Sinister, Insidious či Očista. Věděli jste, že spolu s dalšími je má na starost jediný pán? Přijďte na krátké povídání o fenoménu Blumhouse, který si během devíti let vydobyl neotřesitelnou pozici v horrorové branži díky novým bubákům a propojenému světu strachu a temnoty.
  Kde?
  Hlavní sál

 • 12:00 - 14:00
  Uvolněný, leč stále nabitý závěrečný program celého conu. Nejdříve pokřtíme novou knihu creepypast "13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN - Druhý chod", poté vyhlásíme vítěze povídkové soutěže a větší část programu nakonec využijeme pro zodpovězení (takřka) jakékoliv otázky či připomínky.
  Kde?
  Hlavní sál

Kompletní program CreepyCon 2018 si můžeš Stáhnout Zde.

HASHTAG AKCE: #CREEPYCONCZ